Skip to main content

Blog

Succesvolle accreditatie van de GSS-site op Bonaire

15 januari 2024

Het Galileo Sensor Station (GSS) Bonaire is goed op weg om binnenkort signalen van de Galileo-satellieten in de ruimte te kunnen ontvangen. In januari 2025 is de inspectie voor de accreditatie van de GSS-site uitgevoerd door de Nederlandse veiligheidsautoriteit en EUSPA en die is succesvol afgerond. De communicatieschotels worden momenteel geïnstalleerd om de gegevens naar Europa te verzenden. Binnenkort worden de sensoren geïnstalleerd om de signalen uit de ruimte te ontvangen. EAL is er trots op om Galileo Sensor Station Bonaire te voorzien van de beveilingingssystemen volgens de Nederlandse Normenkaders.

Het Rijksvastgoedbedrijf Cariben realiseert in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat ten behoeve van het Galileo systeem een “Ground Sensor Station (GSS)” op het eiland Bonaire. De diverse stations verspreid over de gehele wereld vormen tezamen een netwerk van antennes welke de accuraatheid en de kwaliteit van de satellietsignalen bewaakt en de posities van de satellieten vastlegt. De binnen het netwerk vergaarde data wordt verwerkt in onder anderen de Galileo Control Centers in Oberpfaffenhofen in Duitsland en Fucino in Italië.

Strengste normen

Een dergelijk Ground Sensor Station dient natuurlijk volgens de strengste normen te worden beveiligd. Deze beveiliging bestaat uit diverse aan elkaar gerelateerde maar autonoom functionerende systemen gecombineerd met een 24/7 personele inzet. EAL Apeldoorn is al sinds 2014 actief binnen de Bijzondere Nederlandse Gemeenten Bonaire, Saba en St. Eustatius. Samen met onze Local Service provider IBO Bonaire verzorgen wij vanaf dat moment alle security-gerelateerde systemen voor de Rijksdienst Caribisch Nederland, het Rijksvastgoedbedrijf Cariben, het Korps Politie Caribisch Nederland, de Brandweer en meerdere opdrachtgevers buiten de overheden.

Doelgerichte samenwerking

“EAL heeft het Galileo GSS inmiddels voorzien van een compleet en degelijk geprojecteerde set van beveiligingssystemen volgens de Nederlandse Normenkaders. Met de succesvolle inspectie voor de accreditatie van de GSS-site is een belangrijke stap gezet. Wij zien uit naar een prettige en doelgerichte samenwerking met het Rijksvastgoedbedrijf Cariben, de Rijksdienst Caribisch Nederland, onze partner IBO Bonaire en de bouwkundige partijen. En als we dan als gebruiker, veelal zonder het ons te beseffen, diensten afnemen van Galileo mogen we trots zijn dat we ook hieraan een bijdrage hebben mogen leveren", zegt Hans van Hooijdonk van EAL. “

Hans van Hooijdonk

Meer informatie


Heb je vragen over dit project of wil je meer weten over toegangscontrole? Neem dan contact op met Hans van Hooijdonk.